Këmbëzbathur dhe duke çaluar, del nga dera e gjykatës 36-vjeçari i akuzuar për kultivim kanabisi në Berat: Policia më dhunoi!

Me shenja dhune, këmbëzbathur dhe duke çaluar, me ndihmën e efektivëve është paraqitur gjatë paradites së sotme në gjykatën e Beratit, 36-vjeçari Lulzim Shallari i cili u arrestua 3 ditë më parë në fshatin Grevë në Skrapar për kultivim kanabis.

Teksa po dilte nga dera e Gjykatës nga ku u paraqit për të marrë masën e sigurisë, tregoi se policia e kishte dhunuar.

36-vjeçari nuk e pranoi akuzën duke deklaruar se nuk kishte dijeni për parcelën e kultivuar dhe nuk ishte autori i kultivimit.

Prokuroria e Beratit ka kërkuar për 36-vjeçarin masën e sigurisë burg pa afat, ndërsa gjyqtarja Lutfie Çelani ka caktuar masën e sigurisë “arrest në burg me afat 30-ditë”, kohë e mjaftueshme sipas gjyqtares që prokuroria të sigurojë provat e mjaftueshme për të akuzuarin.

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A është Shqipëria në rrugën e duhur pas 110 viteve pavarësi?×

Lajmi i fundit

5 palestinezë vriten gjatë operacioneve të ushtrisë izraelite në Bregun Perëndimor

5 palestinezë vriten gjatë operacioneve të ushtrisë izraelite në Bregun Perëndimor