Berisha e akuzoi se bleu 23 mijë $ këmishë tek Hugo Boss, Rama e paralajmëron me padi për shpifje: Lekët do t’i bëjmë përparëse

TIRANË- Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar ish-kryeministrin Sali Berisha se do t’a padisë në gjyq për shpifje. Paralajmërimi i kryeministrit lidhet me një status të Berishës, ku ‘qytetari dixhital’ thoshte se Rama ka blerë këmisha me vlerë 23 mijë dollarë tek firma luksoze Hugo Boss. Rama thotë se kjo shpifje do të shkojë në gjykatë, dhe thotë se paratë e fituara nga gjyqi do të bëhen përparësi kopshti.

Statusi i plotë:

S'jam marrë kurrë me këtë qenef digjital, po në çdo vend demokratik (+në ligjin shqiptar) çdo përhapës i shpifjes dënohet njësoj si shpifësi! Kjo shpifje do shkojë në gjyq. Hugo Bossi im quhet Arjan,qepja si në Nju Jork çmimi si në Tiranë. Lekët e gjyqit do i bëjmë përparëse kopshti.

Ditën e djeshme, ish-kryeministri Sali Berisha publikoi një mesazh të një qytetari dixhital, i cili i shkruante Berishës, se Rama kishte shkuar në New York dhe kishte blerë këmisha në dyqanin Hugo Boss, në Times Square me vlerë 23 mijë dollarë.

Mesazhi i qytetarit dixhital për Berishën

Rama sqaron se Hugo Boss-i i tij, është një rrobaqepës me emrin Arjan, dhe qepja është po aq e kuruar si në New York, ndërsa çmimi është si Tiranë.

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Hinglateri: 14/10/2018 18:17

  Berishes duhet ti hedhesh gjith m**trat e Shqiperise ne goje qe ti mbyllet llapa

  Përgjigju
 • Iliri: 14/10/2018 16:00

  Kemishe hugo boss 23.000 Euro??????wetem sala i beson kto budallalleqe

  Përgjigju
 • Sifi: 14/10/2018 14:22

  Bravo Edi , derri do plumb

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Hapësirat publike në bregdetin shqiptar, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

'Kush e fiton Europianin?' Ja si u votua tek sondazhi i Shqiptarja.com

'Kush e fiton Europianin?' Ja si u votua tek sondazhi i Shqiptarja.com