'Kënaqni sytë', Plisat e 'kallin' Prishtinën për Kombëtaren: Shihemi në Gjermani (VIDEO)

PRISHTINË - Munguan në "Air Albania" të organizuar pasi FSHF refuzoi t'u jepte bileta, por kurrsesi "Plisat" e Prishtinës nuk mund të mos festonin kualifikimin e Kombëtares në "Gjermani 2024".

Menjëherë pas përfundimit të sfidës Shqipëri 0-0 Ishujt Faroe në Tiranë (20 nëntor), tifozët e Prishtinës e "kallën" kryeqytetin e Kosovës, ku nuk munguan këngët patriotike dhe flakadanët, për të bërë natën ditë. Në fund edhe një mesazh për të gjithë: "Shihemi në Gjermani".

"Plisat dhe Prishtina janë dhe përherë do të jenë zemra e shqiptarisë. Cdo herë rrugët e vështira i kemi kurorzu me fitore, por kesaj radhe ishte edhe më e ëmbël. Kënaqni sytë me pamjet e festës së Plisave e të Prishtinës, pas kualifikimit te Shqipërisë në Euro 2024. Shihemi në Gjermani", shkruajnë Plisat.

S.DH/KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi miraton ndërtime strategjike në zonat e mbrojtura, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

I ofruan 5000 euro për një pëllumb, Soni Arapi nuk tundohet nga shifra e kripur: Mbaj 50 në shtëpi, por pasioni nuk blihet me para

I ofruan 5000 euro për një pëllumb, Soni Arapi nuk tundohet nga shifra e kripur: Mbaj 50 në shtëpi, por pasioni nuk blihet me para