Keni aplikuar për vizë në SHBA?! Ambasada bën njoftimin e rëndësishëm

Ambasada amerikane

Ambasada Amerikane në Tiranë ka njoftuar të gjithë qytetarët që kanë aplikuar për vizë në SHBA që të paraqiten në ambasadë vetëm me pasportën. formularët dhe t'i lënë bagazhet në shtëpi.

"Gëzuar Ditën e Verës! Unë dhe Kenny mezi po e presim motin e ngrohtë dhe, si çdo të enjte, unë jam gati për t’iu përgjigjur pyetjeve tuaja rreth vizave. Ja dhe këshilla ime për këtë javë: Kur të vini në Ambasadë për intervistën tuaj për vizë, lërini çantat e mëdha në shtëpi. Ejani vetëm me pasaportën tuaj, formularin e konfirmimit DS-160 dhe formularët e tjerë të kërkuar. Gjithashtu, sigurohuni që të hiqni gjithçka nga xhepat përpara se të hyni në ndërtesë", shkruan ambasada.

m.v./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se i kemi kapacitetet e duhura për të përballuar koronavirusin?

Komento