Kërcënim me bombë në Rektoratin e Universitetit të Prishtinës, reagon policia

Kërcënim me bombë në Rektoratin e Universitetit të Prishtinës, reagon policia

Pamje nga Universiteti "Hasan Prishtina" Kosovë

Pasditen e së martës, Rektorati i Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina” ka pasur një kërcënim me bombë dhe më pas zyrtarët e këtij institucioni  kanë lajmëruar policinë.

“Kemi pranuar një e-mail anonim që është vendosur një bombë dhe e kemi dërguar informacionin në polici dhe tani policia e kanë rrethuar vendin dhe janë duke e trajtuar rastin”, tha Rektori i UP-së Sahiti.

Policia ka rrethuar menjëherë Rektoratin e Universitetit të Prishtinës.

“Rreth orës 16:00, është pranuar  informata për dyshimet që ndërlidhen me një shpërthim të mundshëm në Rektoratin e  Universitetit “Hasan Prishtina”  në Prishtinë. Informacionet e para flasin se kanosja e dyshimtë ka ardhur përmes postës elektronike.  Policia menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka nisur ndërmarrjen veprimeve operative të nevojshme për të menaxhuar me situatën”, thuhet në njoftimin e policisë.

E.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Tjetër JO për negociatat nga BE, mendoni se Rama ka të drejtë me gjuhën e ashpër ndaj liderëve të Brukselit?×

Lajmi i fundit

John

Lëviznin me shpejtësi mbi 150 km/h, ndëshkohen 221 shoferë! Gjobiten me 15 mijë deri në 50 mijë lekë dhe u zbriten pikë nga patentat