Kërcënoi fqinjin dhe qëlloi me armë zjarri në banesën e tij, arrestohet 43-vjeçari në Tiranë

Kërcënoi fqinjin dhe qëlloi me armë zjarri në banesën e tij, arrestohet 43-vjeçari në Tiranë

Arma e sukuestruar nga policia

Një 43 vjeçar është vënë në pranga nga blutë e kryeqytetit pasi kërcënoi me armë fqinjin e tij. 
43 vjeçari i identifikuar me inicialet B.M., banues në Allias pas një konflikti banal me fqinjin, e identifikuar si F.K., 42 vjeç ka marrë armën kallashnikov dhe e ka kërcënuar duke qëlluar në oborr. 
Arrestimi i tij u bë në flagrancë dhe kështu u parandalua një ngjarje tjetër që mund të përfundonte me pasoja tragjike. 
Ndaj tij do të rëndojnë akuzat e kanosjes, prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit dhe prishja e rendit dhe qetësisë publike ndërkohë materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme.

E.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Reforma territoriale, mendoni se ndarja aktuale në 61 bashki është në rregull?×

Lajmi i fundit

Shifra të larta infektimesh me COVID, regjistrohen 973 raste të reja në vend! Sërish dy viktima në 24 orë

Shifra të larta infektimesh me COVID, regjistrohen 973 raste të reja në vend! Sërish dy viktima në 24 orë