Kërcënoi fqinjin me kallashnikov pas sherrit për pronën, arrestohet 50-vjeçari në Shkodër

Një 50-vjeçar është vënë në pranga të policisë në Fushë-Arrëz, pasi kërcënoi fqinjin pas sherrit për pronën.

Policia thotë se një ditë më parë, kanë marrë njoftim për një konflikt për motive pronësie mes 2 shtetasve, në fshatin Micoj, Fushë Arrëz.

Policia shkuar menjëherë në këtë dhe ka arrestuar Ardjan Cufaj, 50 vjeç.

50-vjeçari dyshohet se gjatë një konflikti për motive pronësie, ka kanosur me armë zjarri  kallashnikov, fqinjin e tij, Y. C., 35 vjeç. 

Shërbimet e Policisë kanë sekuestruar në cilësinë e provës materiale armën e zjarrit kallashnikov dhe një krehër me fishekë, të cilat Ardjan Cufaj. i mbante pa lejen përkatëse.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

 

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

SHBA: Kina po forcon makinerinë e luftës ruse në Ukrainë

SHBA: Kina po forcon makinerinë e luftës ruse në Ukrainë