Kërcënoi me thikë dhe i mori lekët një gruaje në farmaci, arrestohet pas tetë ditësh vlonjati

VLORË-Ka zgjatur vetëm tetë ditë arratia e të riut që kërcënoi dhe grabiti një grua brenda në një farmaci në qytetin bregdetar. Autori është I. P. 27 vjeç, banues në Vlorë.

Sipas policisë në datë 7 korrik në lagjen "29 Nëntori" në Vlorë 27-vjeçari grabiti nën kërcënimin e thikës në ambientet e farmacisë shtetasen me inicialen L.Ll. duke i marrë një sasi parash prej 10.000 lekësh.

Pas identifikimit nga kamerat e sigurisë ai është shpallur në kërkim dhe sot është arrestuar nga policia. Materialet iu referuan Prokurorisë në ngarkim të tij për veprën penale "Vjedhje me dhunë".

  • Sondazhi i ditës:

    Përmirësimi i situatës nga COVID-19, a mendoni se duhet të lehtësohen masat kufizuese?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Ankimimet për zgjedhjet e 25 prillit, KAS mblidhet sot për shqyrtimin e kërkesës së LSI për qarkun e Beratit