Kërkesa e SPAK, cilat janë dy vrasjet me 4 viktima që iu bashkuan dosjes së ‘Plumbit të Artë’

Kërkesa e SPAK, cilat janë dy vrasjet me 4 viktima që iu bashkuan dosjes së ‘Plumbit të Artë’

I penduari i drejtësisë, Nuredin Dumani

Prokuroria e Posaçme e cila ka dërguar për gjykim dosjen “Plumbi i Artë”, kërkoi këtë të martë në Gjykatë që të bashkohet me dosjen e plumbit të artë edhe çështja penale e dy vrasjeve me 4 viktima të ndodhura në mars dhe në prill të 2020 ne Durrës.

Nga grupi i Talo Celës dhe Nuredin Dumanit u ekzekutuan Dorjan Shkoza dhe Anxhelo Avdia, në mars dhe Në prill u vranë dy vëllezërit Besmir dhe Viktor Haxhia. Gjykata e posaçme ka pranuar kërkesën e prokurorisë dhe ka bashkuar dy çështjet.

Kërkesa e prokurorisë u bë duke qenë se janë të njëjtët persona të përfshirë.

Kush ishin personat që kryen vrasjet u zbardhën fillimisht nga dëshmia e Klevis Allës dhe më pas nga dëshmia e të penduarit të drejtësisë Nuredin Dumani u përcaktua gjithë dinamika e ngjarjeve dhe motivi.

Alla implikoi në dy vrasjet 5 persona por më pas ai i ka ndryshuar disa herë dëshmitë, duke e bërë kontradiktor. Tashmë edhe këto dy vrasje do të gjykohen së bashku me operacionin "Plumbi i Artë".

Seanca paraprake për "Plumbi i Artë" dështoi sërish për faktin se nuk ishin të pranishëm të gjithë avokatët.

në përditësim... 

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Fëmijët vrasin babain në Durrës, a është në krizë familja shqiptare?×

Lajmi i fundit

Zjarr në baraket e romëve në zonën e Kombinatit në Tiranë

Zjarr në baraket e romëve në zonën e Kombinatit në Tiranë