'Kërkojnë dorëheqjen e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë', Rama: Ta harrojnë! Nuk do lejojmë askënd të rrënojë atë çka është ndërtuar me punë

'Kërkojnë dorëheqjen e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë', Rama: Ta harrojnë! Nuk do lejojmë askënd të rrënojë atë çka është ndërtuar me punë

Edi Rama

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për thirrjen e disa protestuesve gjatë 2 ditëve të fundit të cilët kërkojnë shkarkimin e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë, Ardi Veliut.

Ai shprehet ta harrojnë dhe se gabojnë ata që mendojnë se dorëheqja e Lleshajt është dobësi e shtetit. Rama tregohet i prerë duke thënë se pushteti merret me votë e jo me djegie dhe nuk mund të merret peng.

Kryeministri thotë se nuk do të lejojnë askënd që të rrënojë çka është ndërtuar me mund e me punë ku Policia e Shtetit është një nga shembujt. Sipas Ramës, kjo e fundit nuk përfaqësohet nga politika e vjetër e dhunës dhe nga dhunuesit e nxitur prej saj.

"Kërkojnë dorëheqjen e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë se ndryshe do djegin e shkatërrojnë? Ta harrojnë! Gabon shumë kush kujton se qytetaria e ministrit të brendshëm është dobësi dhe harron se ky shtet është i qytetarëve jo i barbarëve! Pushteti merret me votë jo me djegie! Policia e Shtetit as do merret dot peng, as do lëkundet dot nga politika e vjetër e dhunës e nga dhunuesit e nxitur prej saj! Policia e Shtetit nuk është një polic që vrau e që sot është në duart e drejtësisë dhe kush nuk do të respektojë ligjin do përballet me forcën e ligjit! Ne nuk do të lejojmë askënd që të rrënojë çka është ndërtuar me mund e me punë të madhe dhe Policia e Shtetit është një nga shembujt e ndryshimit, që vazhdon me mundin e shumë njerëzve çdo ditë! Shantazhet dhe dhuna ndaj policisë nuk kanë lidhje as me lirinë as me demokracinë" - shkruan Rama në Tëitter.

Kërkojnë dorëheqjen e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë se ndryshe do djegin e shkatërrojnë? Ta harrojnë! Gabon shumë kush kujton se qytetaria e ministrit të brendshëm është dobësi dhe harron se ky shtet është i qytetarëve jo i barbarëve! Pushteti merret me votë jo me djegie!

— Edi Rama (@ediramaal) December 11, 2020

Policia e Shtetit as do merret dot peng, as do lëkundet dot nga politika e vjetër e dhunës e nga dhunuesit e nxitur prej saj! Policia e Shtetit nuk është një polic që vrau e që sot është në duart e drejtësisë dhe kush nuk do të respektojë ligjin do përballet me forcën e ligjit!

— Edi Rama (@ediramaal) December 11, 2020

 

E.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Fitimi Shpelles: 11/12/2020 20:41

  Hiq Ard Veliun te qetesohen gjakrat

  Përgjigju
 • Cubel breca: 11/12/2020 14:11

  CUBI mos e rr""" per keta qener. Keta jan antikombetaret me te medhenj qe ka njohur historia e shqiperis. Me dt 25 prill do marin ate me te gjatin sic e kan nis.

  Përgjigju
 • Syri: 11/12/2020 13:58

  Ai duhej te shkarkohej i pari o Ramos edhe te tjeret qe e kane futur ne pune jo ministri qe ska lidhje. Budalla!

  Përgjigju
 • Vicidoli: 11/12/2020 13:57

  Shqipnis i duhet nje drejtim i ri. Ka boll figura te mdritura. Me Flamur Noken ne kry ka me u stabilizu gjendje e ne futna ne Evropi. Ndryshe kena me kall tan vatanin

  Përgjigju
 • Njoni: 11/12/2020 13:34

  Vetëm junta ushtarake bën punë sot në shqipëri. Kështu pastrohet vëndi nga politikanët e ndyrë të këtyre 30 viteve dhe vihet drejtësia e pavarur nga politika.

  Përgjigju
 • Polici eshte hero: 11/12/2020 12:58

  I doli gjumi ketij? Dije na tregoje si ne 7 vjet u vra frika per "proteste" sot po na mbron policine. Ku ke qene keto 3 dite? Do shkosh tek shtepia e atij policit qe i iku syri mbreme apo e ke lene te dalesh tek Fevziu te na beni teatrin e rradhes? Drejtori i policise me gjithe kupolen duhet te zhduken, nuk kane byth te mbroje policin e tyre. Turp i zotit, ne Angli Scotland Yard kur u bene trazirat ne Londer nuk pyeti fare per qeveri por mbrojti policat e vet hapur dhe nuk u terhoqen asnje cm megjithese Londra u dogj. E njejta gje ne Amerike, France , Belgjike , Itali dhe Greqi. Polici nuk shitet per politike, turp tu vije. Na i bete 50 alabake qe vijne era shurre dhe hashash "protestues".

  Përgjigju
 • Real: 11/12/2020 12:54

  Turp qe mban akoma kete te korruptuar. As kam per te ta dhene me voten se dhe ti u bere si gjithe te tjeret...

  Përgjigju
  • Tahir tarfyci: 11/12/2020 14:15

   Kush ka nevoj per voten tende vetem monika.ose edhe lulja.

 • Bes: 11/12/2020 12:47

  Plani jot terorist per te kriju destabilitet deshtoi vonesa ne zbardhjen e ngjarjes dhe ftesa nga kryetarit bashkis per te shkatruar pronen publike pasi i mirkuptonte dhimbjen dhe se cfryrja ne djegje dhe shkatrim te prones publike te cilen erion velia e cilson RAQE. Te gjitha kto ngjarje te pa kuptimta por te orkestruar dhe te sinkronizuar cojne ne konkluzion se kupola partis socialiste po perpiqet te krijoj alibi per shkatrimin e ekonomis dhe falimentimin e shendetsis duke krijuar trazira. Ftoj te gjith ata q ekane deshire per shkatrim dhe zjarvenie ti drejtohen sarajeve ne Surel aty ku ndodhet dhe kucedra jo semaforve dhe koshave te plerave ato duhen pasi aty duhet te perfundoj klasa politike

  Përgjigju
  • Kadale o bes: 11/12/2020 14:54

   Po vella po fix duhet plani B lul gjumi. Dil shikoje Tiranen po mos prek meqe ste pelqen na e len ne te tjereve. Dhe harrojini djegiet ne u futte ne zgjedhje lul trimi hidheni me vote dhe futjani gjume se punon kunati

  • Cubi: 11/12/2020 14:19

   Ky besua do na u beka zv.km kur ta mar lulashja. Edhe ky m**** do jet ndonje nga ato qe ndiznin kazanet e plehrave ne mes te tiranes bashk me ato vandalet e sali qenit.

  • Bes: 11/12/2020 14:00

   Pse per ty eshte me mire te digjet e shkatrohet Tirana apo sarajet e Surelit?? Ti kujton se nuk eshte e orkestruar gjith kjo pacavure? Atij i intereson diegia Tiranes e do si alibi per te shpetu veten nga mjerimi ku e ka katandis vendin e perdor per fushat kur ti vij koha te thot barbaret dogjen Tiranen. interes me te madh per diegien e Tiranes e ai me erion kermen qe te vjedh fonde publike per riparime asnje nuk fiton pervec kupoles

  • Bes pa bes: 11/12/2020 13:05

   Ta harrosh ti vandal se do vish ne pushtet me dhune, ta harrosh ti dhe baballaret tuaj qe duan anarki si ne 14 shtator 1998

 • Adriatik: 11/12/2020 12:37

  Ta harrojne anarkine e 14 shtatorit 1998 keta vandale keta gjakpires si ne pushtet dhe opozite. Le ta marrin me vote ta shikojne sa i do populli vandalet

  Përgjigju
 • Loran shehu: 11/12/2020 12:35

  Duet zhber organizata kriminale e quajtur policia e shtetit

  Përgjigju
  • ----: 11/12/2020 13:28

   Organizate kriminale nuk eshte vetem policia e shtetit por vete shteti ne teresi. Qe prej krijimit te tij shteti shqiptar shqep ne dru ne menyre sistematike popullin e vet

 • Qelbesire: 11/12/2020 12:34

  Ate llumin drejtor policie duhej zhdukur e cuar ne burg i pari. O kryeninister halabak e hajdut. Mbaje veliun mbaje se ai te ha koken ty, eshte me mafjoz se ty.

  Përgjigju
 • Plehre: 11/12/2020 12:29

  Mbaje o llum mbaje se ti me keto je mesu , mbaje per turpin tend dhe te rilindjes. Çfare borxhi i ke ose te ka veliu qe me zor ka mbaru shkollen o km pallosh??? Ska veli qe te shpeton nga vota dhe degjenerimi. Mbaje per turpin tend.

  Përgjigju
  • Cubel breca: 11/12/2020 14:26

   Ky plehra I shqupit qekna per km. dhe minister rendi bashk. Cjan keto lloj mbetjesh qe erdhen ne Tiran e per 30 vjet su ben ndonjeher njerez. Po te ishte per te vrar polcia e mertojn te vrasi nga 100 ne dit dhe jan pak nga keto lloj halabakesh qe vetem drogen njohin. TURP bashk me ato qe I drejtojn.

  • Per te gjithe plerat: 11/12/2020 12:49

   Mblidhni mend e kokes, shtrengoni rripat o hajdute politikane se populli nuk eshte dela e as mund te beni me te cfare te doni. Ti kryeminister psikopat thirri mendjes e ulu ne bythe kthe koken mbrapa cfare ke bere keto vite. Ti therrasin mendjes edhe ata qe do vijne pas teje, te tregohen racionale e te matur sepse po u ngrit populli ju ben hi e nuk gjeni vrime miu ku te futeni. Sot jane ngritur veten 200 apo 300 veta dhe e pate cfare mund te bejne, po u ngriten te gjithe do ju bejne hi, majtas e djathtas nga te doni ju, ju maskarenj qe keni 30 vite vetem e vidhni kete popull.

  • Korleone: 11/12/2020 12:44

   Pedhte bere plehu mal o plehre ,prandaj jeni bere bashke dhe doni kaos ,shkaterrim e djegje.Askush nuk ferkon barkun kur keputet nje jete dhe aq me teper nje djale 25 vjec, pervec plehrave qe e shfrytezojne kete per te goditur rendin dhe qestine publike,. Por edhe kesaj radhe turpi do i mbetet asaj pjese te shqerise qe mbeshet plehrat si puna jote Do e merrni pas qafe edhe ne 25 prill se nuk ka shqiptar qe voton shkaterimin.

  • Per pleren: 11/12/2020 12:38

   Eshte dorehequr ministri o funderrine. Pak te duket o vandal i 14 shtatorit 1998?

 • Sondazhi i ditës:

  A po menaxhohet si duhet situata me zjarret në vend?×

Lajmi i fundit

Pas konfliktit me gruan, qëlloi me armë zjarri në ajër! Shpallet në kërkim 50-vjeçari në Vlorë

Pas konfliktit me gruan, qëlloi me armë zjarri në ajër! Shpallet në kërkim 50-vjeçari në Vlorë