Kërkonin të shkonin në Britani, arrestohen 7 shqiptarë në Hollandë, autoritetet: Nuk duam të jemi zona e ‘kamionëve’

Foto Ilustruese

HOLLANDË- Policia holandeze ka arrestuar shtatë shqiptarë, të cilët tentuan të futen brenda një kamioni për të shkuar në Britani.

Ishte shoferi i kamionit, ai që pikasi shqiptarët dhe lajmëroi policinë duke bërë që shtatë personat e moshës 16 deri në 26 vjeç të arrestohen për vandalizëm. Ndërkohë katër të tjerë po procedohen për ushtrim dhune.

Zona Moerdijk është shumë e njohur nga shqiptarët që duan të shkojnë në Britani, duke shënuar kështu të paktën 200 raste vetëm këtë vit.

Ferdinand Grapperhaus, ministri i Drejtësisë dhe Sigurisë në gusht raportoi për një rritje të numrit të refugjatëve në komunën e Moerdijkut.

Policia Ushtarake, policia dhe hetuesit tanë po bëjnë ç’është e mundur për të zeruar rastet. Nuk ka sens që kjo zonë të etikitohet si zona ku e ‘kamionëve’.

Ferdinand Grapperhaus, ministri i Drejtësisë dhe Sigurisë

 • Sondazhi i ditës:

  Atentate mafioze dhe vrasje, a ndiheni të rrezikuar nga kriminaliteti në rritje?

Komento

Komente

 • Fredi: 26/11/2018 10:30

  Turp, lamë nam, yyyyyyt!

  Përgjigju
 • Rrefugjati: 01/10/2018 22:31

  Po laj nam nam tur i madhe. 2018 dhe hala si ne 1991. Turp

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Rama uron besimtarët myslimanë: Gëzuar Bajramin shqiptarë kudo ndodheni