Kerry në vizitë zyrtare në kuadër të bisedimeve me Putin për Ukrainën, Iranin dhe Sirinë

/ATSH-AFP/ - Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry mbërriti sot në Sotchi, ku do të takohet me presidentin rus, Vladimir Putin në kuadër të tensioneve lidhur me konfliktin në Ukrainë, vizita e parë në Rusi e një zyrtari amerikan që prej fillimit të krizës.
John Kerry do të takohet me Vladimir Putin, ndërkohë që Ukraina po kalon një moment kritik për tu siguruar për zbatimin e etapave të ardhshme të armëpushimit në fuqi në lindjen ukrainase që prej muajit shkurt", deklaroi një zyrtar i Departamentit amerikan të Shtetit, i cili theksoi se Siria dhe negociatat për programin bërthamor iranian do të jenë gjithashtu në qendër të diskutimeve.

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

OKB i quajti ‘Beograd dhe Prishtinë’, Rama: Pse nuk është Kosovë-Serbi? Jepni sqarime menjëherë