Këshilli Bashkiak Shkodër miraton buxhetin e vitit 2022! Shtohen investimet, fokus infrastruktura dhe shërbimet

Këshilli Bashkiak i Shkodrës ka miratuar me 36 vota pro dhe 1 kundër buxhetin e vitit 2022 dhe programin buxhetor afatmesëm 2022-2024, duke bërë vetëm disa ndryshime.

Vota e vetme kundër ishte ajo e këshilltarit bashkiak Arbis Vjerdha i cili e kundërshtoi këtë paketë dhe hodhi akuza ndaj Voltana Ademit e te zgjedhurve socialistë.

Gjithashtu Këshilli kaloi me shumicë votash të gjitha pikat e tjera të rendit të ditës përtej qëndrimeve që shfaqën një pjesë e këshilltarëve bashkiak.

Në buxhet, përveç ndryshimit të disa taksave e tarifave, ka patur shtim të zërave të rinj në investime, duke patur ne fokus infrastrukturën dhe shërbimet, si dy pika delikate për Shkodrën. Tashmë buxheti do të kalojë në prefekturen e Shkodrës për të marrë dritën jeshile të Prefektes Majlinda Angoni, ose në rast të mos përmbushjes së kritereve ajo mund të vendosë kthimin e tij për rishqyrtim dhe ndryshime.

Vlera totale e buxhetit të Bashkisë Shkodër është 320 milion lekë.

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Shkodran: 07/01/2022 23:20

  Po pse vetëm një votë kundër?! Duket se socialistët shkodranë qenkan demokrat!! Bravo Voltana atëherë!!

  Përgjigju
 • Lik: 06/01/2022 21:39

  Ndonje fond per sportin e te rinjve dhe moshat?! Hic fare. As fusha. As lesh.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Drejt djegies së raundit të tretë, mendoni se PS duhet ta zgjedhë vetë Presidentin?×

Lajmi i fundit

John

‘Galaktikët’ pushtojnë sërish Europën, Reali kampion i Champions League për herë të 14