Këshillim psikologjik falas për të gjithë qytetarët, Ministria e Shëndetësisë vë në dispozicion linjën e gjelbër

Linja e gjelbër

Vendi ynë ndodhet prej 51 ditëve e në karantinë për shkak të përhapjes së COVID-19 në të gjithë botën.

Qëndrimi në izolim për një kohë të gjatë sjell edhe pasova negative në shëndetin mendor, siç mund të jenë probleme psikologjike, ankth, frikë apo pasiguri.

Në gjithë këtë kohë këshillimi fizik me psikologët nuk ka qenë i mundur, po Ministria e Shëndetësisë  ka vënë në dispozicion linjën e gjelbër falas për këshillim psikologjik për çdo qytetar.

"Situata e shkaktuar si pasojë e COVID19 ka sjellë edhe probleme psikologjike, ankth, frikë, pasiguri. Për këtë arsye, Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale vë në dispozicion linjën e gjelbër falas për këshillim psikologjik për çdo qytetar për COVID-19", është shkruar në postimin e Ministrisë.

Shërbimi është aktiv çdo ditë nga ora 8:00 deri në 22:00 në numrin 0800 40 40.

Linja e gjelbër

  • Sondazhi i ditës:

    Turizmi/A jeni të kënaqur me shërbimet dhe çmimet që gjeni në zonat turistike?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Familjarët e shoferit që humbi jetën në Kroaci hapin dyert e mortit, i afërmi: Nuk kemi asnjë informacion se kur kthehet trupi në Kosovë