Këtu ndahen dy botë, ku njëra i takon ferrit

Xhelal Mziu

Këtu ndahen dy botë, ku njëra i takon Ferrit !

Këtu ndahen dy Shqipëri, ku njëra nuk është e shqiptarve!

Mosndëshkimi i organizatorve politikë të 97’ës dhe 21 Janarit patjetër që për turpin dhe fatin tonë të zi do sillte vazhdimësi, pasi huqi del me shpirtin !

Çka është më e dhimbshmja dhe e tmerrshmja në këto orë histerike ku epshi për pushtet lahet me vëllavrasje janë pozicionimet direkte ose indirekte e disa qënieve me shkollë (sdo guxoja ti quaja intelektualë) në krah të atyre që duan si kurban të pushtetit gjakun e shqiptarve, gjoja nën emrin e demokracisë dhe lirisë …

Këto orë janë vendimtare për ti treguar botës që ne nuk jemi kanibalë që shqyejmë vëllai-vëllain.. dhe ne nuk bëhemi kurban për amnistinë e askujt.

Ne jemi kah perëndimi e asgje e askush s'na e ndal hapin !

J.GJ./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Mbrojtja e territorit, ju duket i drejtë dënimi deri ne 15 vite burg për ata që ndërtojnë pa leje?

Komento

Komente

 • O tej: 23/04/2021 21:18

  Berisha Meta & CO hane vampire duan gjak

  Përgjigju
 • Bano: 23/04/2021 19:59

  E drejte. Organizatoret polotik te 97 ishin Berisha dhe qeveria e tij, ne njeren ane, dhe ne tjetren, Arben Imami e Skender Gjinushi me komitetet e armatosura. Ne 21 Janar, perseri Berisha dhe per ironi Arben Imami & co, ne njeren ane, dhe Rama me Tome Doshet, Frroket, Sterkajt & co ne tjetren ane. Keto kriminele duhet te ndershkohen kjo ska diskutim, perfshire Ilir Meten bashke me larot e tij.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

'Si më ndodhi kjo?' Ja pse mund të prekeni nga COVID-19, edhe pasi jeni vaksinuar