Kiev: Bisedimet e paqes me Rusinë mund të zgjasin disa javë

Kiev: Bisedimet e paqes me Rusinë mund të zgjasin disa javë

Bisedimet e paqes midis Ukrainës dhe Rusisë "mund të zgjasin disa javë". Kështu deklaroi kryenegociatori i Kievit dhe këshilltari i presidentit ukrainas Volodymyr Zelensky, Mykhailo Podolyak, duke thënë se pozicionet e Moskës janë bërë më “adekuate”. Në të njëjtën kohë, megjithatë, negociatat për çështje kyçe si garancitë e sigurisë, tërheqja e trupave ruse dhe armëpushimi "mund të zgjasin më shumë".


Lajmi kryesor:

Boris Johnson: Putin si tregtar droge i varur nga gazi i tij! Luftimet në rrugët e Mariupol pengojnë shpëtimin e të mbijetuarve në teatrin e bombarduar! Kievi thirrje Kinës: Dënoni këtë barbarizëm


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Nga se shkaktohet paraliza e gjumit dhe çfarë ndodh gjatë saj

Nga se shkaktohet paraliza e gjumit dhe çfarë ndodh gjatë saj