Kievi: 191 fëmijë të vdekur që nga fillimi i luftës

Kievi: 191 fëmijë të vdekur që nga fillimi i luftës

1649786470_ukraine.jpg

Që nga fillimi i pushtimit të Ukrainës, të paktën 191 fëmijë kanë vdekur. Numrat u dhanë nga Zyra e Prokurorit të Përgjithshëm të Ukrainës në një shënim duke shpjeguar se "deri më 13 prill, më shumë se 540 fëmijë janë plagosur, 191 fëmijë kanë vdekur dhe më shumë se 349 kanë pësuar lëndime me ashpërsi të ndryshme". Për momentin, zona me numrin më të madh të viktimave mes të miturve është rajoni i Donetskut, me 113 të vdekur.


Lajmi kryesor:

Telefonatë Biden-Zelensky: 800 mln dollarë ndihmë ushtarake për Ukrainën! SHBA akuza Putinit për gjenocid, reagon Kremlini: E papranueshme


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Vranë njëri-tjetrin në Kavajë, sherri mes dy 43-vjeçarëve nisi me fjalët: Pse më sheh ashtu

Vranë njëri-tjetrin në Kavajë, sherri mes dy 43-vjeçarëve nisi me fjalët: Pse më sheh ashtu