Kievi: Më 9 maj Putini mund të shpallë aneksimin e rajoneve të pushtuara

Kievi: Më 9 maj Putini mund të shpallë aneksimin e rajoneve të pushtuara

"Putini mund të shpallë më 9 maj aneksimin e territoreve të pushtuara përkohësisht në rajonet Donetsk, Luhansk, Kherson dhe Zaporizhzhia", tha Vadym Denisenko, Këshilltar i Ministrit të Punëve të Brendshme të Ukrainës në një postim të tijin në Telegram.


Lajmi kryesor:

Zelensky: Gati për paqe me Rusinë, heqim dorë nga Krimea! BE: Sanksionet për Moskën shtyhen


S.C/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

‘Mos na incizo, na q….!’/ Sekseri kalon qytetarin në Portin e Vlorës me 170 euro! Pezullohen 3 punonjësit e policisë

‘Mos na incizo, na q….!’/ Sekseri kalon qytetarin në Portin e Vlorës me 170 euro! Pezullohen 3 punonjësit e policisë