Kievi ngre alarmin për provokime ruse në kufij

Kievi ngre alarmin për provokime ruse në kufij

“Trupat e Federatës Ruse mund të vazhdojnë të sulmojnë objektivat pranë zonave kufitare të Ukrainës”, ky alarm është ngritur nga Shtabi i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura të Ukrainës. Ai ka paralajmëruar për kërcënime të trupave ruse që lëshojnë sulme me raketa mbi infrastrukturat ushtarake dhe civile të vendosura në territorin e Ukrainës në kufij me territorin e Republikës së Bjellorusisë.

Gjithashtu raportohet dhe për pasjen e provokimeve të tjera të ushtrisë ruse në zonat e tjera kufitare të Ukrainës për të cilat rusët do të akuzojë njësitë e forcave të mbrojtjes ukrainase.


Lajmi kryesor:

Lufta bërthamore? Kërcënon Lavrov: Asnjëherë mos e nënvlerësoni rrezikun! Evakuohen 100 civilë nga fabrika e çelikut në Mariupol! Komandanti i regjimentit Azov: Nuk dorëzohemi


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Përfundon investimi në Spitalin e Traumës, Manastirliu: Një tjetër vepër me standarde bashkëkohore, shërbim dinjitoz për qytetarët

Përfundon investimi në Spitalin e Traumës, Manastirliu: Një tjetër vepër me standarde bashkëkohore, shërbim dinjitoz për qytetarët