Kim mesazh për 11 shtatorin: Nuk do të harrojmë ata që humbën jetën 20 vite më parë në sulmin terrorist, do të kujtojmë gjithmonë aleatë si Shqipëria

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim ka dhënë mesazhin e saj për sulmet terroriste të 20 viteve më parë në 11 shtator.

Ajo shprehet se viktimat e pafajshme që humbën jetën në atë sulm dhe patrotët që kanë dhënë jetën duke mbrojtur SHBA, nuk do të harrohen asnjëherë.

" Ne gjithmonë do të kujtojmë miqtë dhe aleatët, si shqiptarët që qëndruan pranë nesh gjithmonë. Krah për Krah.", shkruan ajo në rrjetin e saj social Facebook.

Postimi i Yuri Kim në Twitter: Ne asnjëherë nuk do të harrojmë ata që humbën jetën më 11 shtator, 2001 dhe ata patriotë që dhanë jetën për të mbrojtur vendin tonë.  Ne gjithmonë do të kujtojmë miqtë dhe aleatët, si shqiptarët që qëndruan pranë nesh.Krah për Krah.

 


Lajmi kryesor:

20 vite nga sulmet e 11 shtatorit në SHBA! Rama: Ditë kujtese në botën demokratike për vlerat e lirisë! Basha: Krah SHBA në luftën kundër terrorizmit, Kim: S'harrojmë viktimat, kujtojmë aleatët si Shqipëria


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Varianti afrikan mbërrin në Europë, a duhen ashpërsuar masat anti-Covid edhe në vendin tonë?×

Lajmi i fundit

John

Çfarë është kultura?