Kim: SHBA dhe Shqipëria kanë derdhur gjak së bashku! Së shpejti, NATO me një ndërtesë në Kuçovë

TIRANË- "Shtetet e Bashkuara janë krenare që janë aleate me Shqipërinë në NATO"! Kështua shkruan ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim në 11 vjetorin e anëtarësimit të Shqipërinë në NATO.

Ajo vlerëson punën e bërë nga vendi ynë përgjatë kësaj kohe si vend anëtarë, e ndërsa bën me dije se shumë shpejt NATO do të ketë "shtëpinë" e saj,  pikërisht në Kuçovë.

"Prej 11 vjetësh, që kur Shqipëria u bë aleate në NATO, forcat e Shteteve të Bashkuara dhe ato shqiptare kanë derdhur gjak, djersë dhe lot së bashku në Afganistan, Irak, Bosnjë-Herzegovinë, Kosovë dhe Letoni. Së shpejti, NATO do të ketë një ndërtesë në Kuçovë. Shtetet e Bashkuara janë krenare që janë aleate me Shqipërinë”. Ambasadorja Yuri Kim", shkruan Kim.

Postimi i plotë i Ambasadës Amerikane

B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A keni besim se sistemi zgjedhor do të ndryshojë për zgjedhjet e ardhshme parlamentare?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Dy aksidente në Korçë pak para mesnate, 60-vjeçari përplaset nga makina