Kina: Rusia është e hapur për bisedimet e paqes me Ukrainën

Kina: Rusia është e hapur për bisedimet e paqes me Ukrainën

Kontaktet e Pekinit me Rusinë do të ndihmojnë në vendosjen e paqes mes Moskës dhe Kievit. Kështu tha në Pekin Wang Wenbin , zëdhënës i Ministrisë së Jashtme kineze . 

"Rusia ka studiuar me kujdes dokumentin e pozicionit të Kinës për zgjidhjen politike të çështjes ukrainase dhe është e hapur për bisedimet e paqes," tha zëdhënësi.

Ai shtoi se Presidenti Putin deklaroi se Rusia vlerëson qëndrimin konsistent të Kinës për të mbështetur drejtësinë, objektivitetin dhe ekuilibrin në çështjet kryesore ndërkombëtare.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Putin dhe Xi Jinping nënshkruajnë dokumente për partneritet global! Moska: Plani kinez, bazë për marrëveshje


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Riorganizimi i PD, a duhet të zhvillohet menjëherë gara për kryetarin e ri?×

Lajmi i fundit

Arrestohet Vangjush Dako, Report TV mëson detaje të reja nga tenderi 18 mln lekë, u firmos nga ish kryebashkiaku

Arrestohet Vangjush Dako, Report TV mëson detaje të reja nga tenderi 18 mln lekë, u firmos nga ish kryebashkiaku