‘Të ndezim pasionin për futbollin’, Shakohoxha shpalos pikat për kreun e FSHF-së: Objektivi kryesor aktivizimi i fëmijëve

‘Të ndezim pasionin për futbollin’, Shakohoxha shpalos pikat për kreun e FSHF-së: Objektivi kryesor aktivizimi i fëmijëve

Dritan Shakohoxha, gazetari dhe komentatori i njohur sportiv, ka shpallur edhe zyrtarisht kandidaturën për kreun e FSHF-së. Shakohoxha, i cili si rival ka Armando Dukën 20 vjet në këtë post, ka publikuar edhe 5 pikat ku do të fokusohet.

“Të rindezim pasionin për futbollin!

Disa nga Objektivat:

Të kemi 30 mijë futbollistë nga 13 mijë që kemi sot.

Krijimi i Federatave Rajonale, jo më me funksionin e Shoqatave

Nga 8 Shoqata Rajonale, kalim në 11 Federata Rajonale. Vlora,Lushnja dhe Kavaja të jenë më vete.

Futbolli paguan 100 mijë euro në muaj qira për fushat e stërvitjes kosto 1,2 milion euro në vit që duhet të mos ekzistoj më për asnjë nga Akademitë.

Secili rajon do të ketë kompleks sportiv me 4 fusha si dhe me zyra të Federatës rajonale për të gjithë anëtarët e saj. Tirana, si Federata më e madhe rajonale i duhen 3 komplekse,”-shkruan Dritan Shakohoxha.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Studio Live/ Beleri foli për nënën Greqi të Himarës, Anri Bala: Takimi Rama-Mitsotakis tregoi se është kapitull i mbyllur! Kikia: Ishte i mllefosur

Studio Live/ Beleri foli për nënën Greqi të Himarës, Anri Bala: Takimi Rama-Mitsotakis tregoi se është kapitull i mbyllur! Kikia: Ishte i mllefosur