Kineastja vritet aksidentalisht me armë nga aktori Alec Baldwin gjatë xhirimeve, familja e saj: Nëse dikush ka bërë një gabim, duhet të paguajë

Dy ditë më parë një ngjarje e rëndë tronditi Hollywood-i, ku aktori i njohur botërisht , Alec Baldwin vrau me armë aksidentalisht kineasten Halyna Hutchins dhe plagosi regjisorin gjatë xhirimeve të një filmi në SHBA.

Prindërit e 42-vjeçares, Antoly dhe Olga janë të tronditur nga ngjarja e rëndë.  Ata kanë kërkuar të mësojnë se si qëndron e vërteta , ndërsa janë shprehur se nëse dikush ka bërë një gabim ai do të duhet të paguajë. Prindërit janë shprehur se nuk arrijnë ta kuptojnë se si mund të ketë ndodhur diçka e tillë, kur pretendohet që gjithçka realizohet në masa të rrepta sigurie .

“Familja është e pikëlluar, por në të njëjtën kohë ato kërkojnë një përgjigje. Nëse dikush ka bërë një gabim , atëherë ai do të duhet të paguajë”, janë shprehur ata.

Vet Baldwin ka rrëfyer para hetuesve se arma iu dorëzua atij nga një ndihmës regjisor, i cili i tha se ishte i sigurt. Personi, ende i paidentifikuar, nuk e dinte se arma përmbante municion të vërtetë.  Kinematografja Halyna Hutchins u qëllua për vdekje në gjoks në incidentin e së enjtes në xhirimet e filmit 'Rust'. Regjisori Joel Souza, i cili qëndronte pas saj, mbeti i plagosur.

I.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që Basha e Berisha të garojnë me kandidatë të përbashkët në zgjedhjet e pjesshme vendore?×

Lajmi i fundit

John

Presidenti Ilir Meta: Nëse shkarkohem, do e ankimoj vendimin e Gjykatës Kushtetuese! Do bojkotoj seancën