VIDEO/ Kishin kthyer vilën në ‘shtëpi bari’ në Shijak, dalin pamjet nga operacioni i policisë! Arsenali i armëve i fshehur në mur

 

Kanë dalë pamjet nga operacioni i policisë në Shijak, ku siç shihet vila ishte përshtatur në ambient për të kultivuar kanabis.

Kati i tretë dhe të katërt i vilës në fshatin Sallmone, ishte përshtatur për kultivimin e bimëve narkotike, me anë të llambave. Gjatë kontrollit në këto dy kate, u gjetën dhe u sekuestruan 444 bimë narkotike kanabis, 222 llamba elektrike dhe pajisje të tjera  që shërbenin për kultivimin e bimëve narkotike.

Ndërkohë arsenali i armëve ishin të fshehura me një mur të dyfishtë, ku u gjendën 10 kallashnikovë, 1 pushkë, 1 automatik shars, granata dore, një hark luftarak, një jelek antiplumb, një palë dylbi dhe municion luftarak që u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.


Lajmi kryesor:

VIDEO/ ‘Shtëpi bari’ e arsenal armësh në një vilë në Shijak! 444 rrënjë kanabis, 10 kallashnikovë dhe armë të tjera! Përdoreshin nga grupe kriminale


M.Q./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është i drejtë vendimi për të shtyrë Komisionin Hetimor për ‘McGonigal’?×

Lajmi i fundit

Tri pikët e Teutës, Edi Martini: Fitore e vuajtur, probleme me lodhjen

Tri pikët e Teutës, Edi Martini: Fitore e vuajtur, probleme me lodhjen