Kishin organizuar lojëra të paligjshme fati në Tiranë, 5 persona në pranga! Sekuestrohen më shumë se 900 mijë lekë dhe 7 kompjuterë

TIRANË- Janë goditur 2 raste të organizimit të lojërave të paligjshme të fatit në kryeqytet ku si rezultat 5 persona kanë rënë në pranga, ndërsa janë sekuestruar 7 kompjuterë, rreth 970 000 lekë dh 160 euro.

Janë arrestuar Emrah Rizvani, 27-vjeç, Arlind Zenelaj, 23-vjeç, Renaldo Katragjini 38-vjeç, Greis Marxhushi, 20-vjeç dhe Uneis Hoxholli, 20-vjeç.

Gjatë kontrolleve në një lokal në rrugën "Irfan Tomini" dhe në një lokal në bulevardin "Gjergj Fishta", efektivët zbuluan se aty organizohen lojëra fati në kundërshtim me ligjin.

27-vjeçari Rizavi ka qenë dhe më  parë i arrestuar për të njëjtën vepër penale. 27 -vjeçari u arrestua rreth 3 vite më parë në kuadër të operacionit “Fati i Lojërave” ku u arrestuan 87 persona, mes tyre edhe Gramoz Muratajn i njohur si bosi i basteve dhe Elvis Mulajn, vëllai i ish shefes së Komisionit të Posaçëm të Apelimit, Natasha Mulajt.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 14:29
Edhe më parë i prangosur për ‘kumar’, kush është 27-vjeçari që ra sërish në pranga sot

Gramoz Murataj dhe disa prej të arrestuarëve

Emrah Rizavi, 27-vjeç, i cili ra sot në prangat e bluve të kryeqytetit si përfshirë në organizimin e  paligjshëm të lojërave të fatit ka qenë dhe më  parë i arrestuar për të njëjtën vepër penale.

27-vjeçari u arrestua rreth 3 vite më parë në kuadër të operacionit “Fati i Lojërave” ku u arrestuan 87 persona, mes tyre edhe Gramoz Muratajn i njohur si bosi i basteve dhe Elvis Mulajn, vëllai i ish shefes së Komisionit të Posaçëm të Apelimit, Natasha Mulajt.

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Në Shqipëri do të prodhohen municione për Ukrainën, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Dy kosovarë shpëtojnë burrin e dehur nga mbytja pasi ra në lumë

VIDEO/ Dy kosovarë shpëtojnë burrin e dehur nga mbytja pasi ra në lumë