Kishin për destinacion Malin e Zi, ndalohen 5 refugjatë sirianë në Shkodër/ FOTO

Refugjatë sirianë duke u shoqëruar nga policia

SHKODER - Pesë refugjatë sirianë janë ndaluar nga policia e Shkodrës këtë të shtunë. Ata u kapën nga uniformat blu në lagjen Perash, pranë qendrës së qytetit. 

Shkodra përdoret si qytet tranzit nga refugjatët e vendeve të luftës për të kaluar drejt vendeve të Europës, duke shfrytëzuar dy pikat e kalimit kufitar, atë të Muriqanit dhe Hanit të Hotit. 


(Momenti i ndalimit të refugjatëve sirianë nga policia)

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ketë ndryshime në qeveri?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Ministria e Shëndetësisë: Tre prej pacientëve të intubuar te Spitali Infektiv, mosha të reja! COVID-i ekziston