Kishte bërë gati 4 kallëpe tritoli për t’i shitur, arrestohet 19-vjeçari në Durrës (EMRI)

Kishte bërë gati 4 kallëpe tritoli për t’i shitur, arrestohet 19-vjeçari në Durrës (EMRI)

Sasia e tritolit e sekuestruar

Një 19-vjeçar nga Durrësi, Roland Kurteshi, ra në prangat e policisës, pasi u kap në aksin rrugor Sukth – Kullë duke transporuar 4 kallëpe lëndë eksplozive tritol, me peshë të përgjithshme në rreth 1 kilogram.

Mësohet se i riu kishte si qëllim shitjen e lëndës eksploziv.

Mbi 19-vjeçarin e arrestuar rëndon vepra penale “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit“. 

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës për veprime të mëtejshme.

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Ngërçi politik në shtetin më të varfër të BE, bullgarët të dielën votojnë për të pestën herë brenda 2 viteve për të zgjedhur qeverinë

Ngërçi politik në shtetin më të varfër të BE, bullgarët të dielën votojnë për të pestën herë brenda 2 viteve për të zgjedhur qeverinë