Kishte kthyer lokalin e tij, në qendër bastesh sportive! Vihet nën hetim 51-vjeçari në Mat

Kishte kthyer lokalin e tij, në qendër bastesh sportive! Vihet nën hetim 51-vjeçari në Mat

 

Një 25-vjeçar, ka rënë në prangat e policisë së Dibrës, pasi kishte kthyer loklalin e tij në Mat në qendër bastesh sportive. Ndërsa nën hetim është vënë edhe një i ri, i cili u kap duke vënë baste nëpërmjet celularit në lokalin në fjalë.

Nën hetim janë vënë  A.N., 51  vjeç, banues në Burrel, pronari i lokalit, dhe L.D., 25 vjeç, i cili u kap në flagrancë në lokalin  shtetasit A.N., teksa vinte baste sportive, me celularë.

"Strukturat Hetimore të DVP Dibër në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Mat,  Seksionit për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Mat, në vijim të kontrolleve në ambiente të ndryshme, mbështetur dhe në informacionet e siguruara nga inteligjenca policore, kanë evidentuar dhe goditur një tjetër rast të vënies së lokalit, në dispozicion të organizimit të kundërligjshëm të lojërave të fatit.

Si rezultat, u referuan materialet në Prokurori ku nisi procedimi penal për shtetasit  A.N., 51  vjeç, banues në Burrel, pronari i lokalit, dhe L.D., 25 vjeç, i cili u kap në flagrancë në lokalin  shtetasit A.N., teksa vinte baste sportive, me celularë", njofton policia.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë Dibër,  për veprime të mëtejshme.

M.T/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Igli Tare kërkon rikthimin në punë: Kjo është blerja më e 'goditur' deri tani në Serie A

Igli Tare kërkon rikthimin në punë: Kjo është blerja më e 'goditur' deri tani në Serie A