Kishte ngecur me velierë në grykëderdhjen e Vjosës disa ditë më parë, turisti gjerman detyrohet të ‘braktis’ mjetin në cekëtinë

VLORË- Që prej 11 marsit, veliera e një turisti gjerman qëndron në grykëderdhjen e Vjosës edhe pse u tha se do të lëvizej për në portin e Vlorës nga uniformat blu. Turisti gjerman humbi drejtiimin mbrëmjen e 11 marsit nuk ka mundur të marrë velieren pas incidentit që pati në det disa ditë më parë. 

Ai kishte probleme me drejtimin e velieres në ujërat detare shqiptare, për shkak të motit të keq dhe kishte humbur kontaktin me familjen. Policia ka njoftuar se mjeti lundrues u lokalizua në grykëderdhje të lumit Vjosë dhe kishte ngecur në cekëtinë.

Uniformat blu bënë me dije në bashkëpunim me operatorët privat do të  bashkëpunohej për të bërë të mundur tërheqjen e mjetit lundrues nga cekëtina e grykëderdhjes së lumit Vjosë, për ta transportuar në portin e Vlorës por kjo s’është realizuar.

G.MO/KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Riorganizimi i PD, kur duhet të mbahen zgjedhjet per kryetarin e ri?×

Lajmi i fundit

Escobar flet pas takimit me Kurtin: SHBA-ja është përkrahësja më e madhe e Kosovës, shpresoj të dëgjohemi

Escobar flet pas takimit me Kurtin: SHBA-ja është përkrahësja më e madhe e Kosovës, shpresoj të dëgjohemi