KLD nuk shkarkon gjyqtarin e Administratives, debate mes Etilda Gjonajt dhe Gjin Gjonit

KLD nuk shkarkon gjyqtarin e Administratives, debate mes Etilda Gjonajt dhe Gjin Gjonit

Mbledhja e KLD

Këshilli i Lartë i Drejtësisë sfidon sërish presidentin Ilir Meta dhe ministren Etilda Gjonaj. Në mbledhjen e zhvilluar pasditen e sotme, KLD nuk ka shkarkuar gjyqtarin e Gjykatës Administrative të Apelit Shkodër, Ahmet Jangulli. Mbledhja është shoqëruar nga debate mes ministres Gjonaj dhe anëtarit të KLD, Gjin Gjoni. 

Gjin Gjoni ka deklaruar se Këshilli i Lartë i Drejtësisë nuk mund të marrë masa, ndërsa ministrja i është përgjigjur duke thënë se KLD nuk mund të ndryshojë qëndrim tani.

Në përfundim të gjithë gjyqtaret votuan kundër shkarkimit të gjyqtarit Ahmet Jangulli, ndërsa presidenti Meta, në cilësinë e kreut të KLD dhe ministrja Etilda Gjonaj ishin pro. Kjo është hera e dytë brenda pak javësh që KLD rrëzon propozimet e Ministrisë së Drejtësisë për shkarkimin e gjyqtarëve të kapur me shkelje në ushtrimin e detyrës. 

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Fahri Spiuni: 12/06/2018 23:02

    Krimineli Berisha i ka rrenjet e forta akoma ne drejtesi!konkretisht dje me vendimin kundra vetingut per LLallucin dhe sot per mos shkarkimin e ketij hajduti.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Hetime për korrupsion dhe pastrim parash për Gërdecin, do bëhet drejtësi?×

Lajmi i fundit

Kiara i flet Keisit për Luizin: Eshtë shumë i dashur, ka nxjerrë një  version të mirë timin

Kiara i flet Keisit për Luizin: Eshtë shumë i dashur, ka nxjerrë një version të mirë timin