Klopp i vendosur, Coutinho nuk
do të largohet nga Liverpool 

Klopp i vendosur, Coutinho nuk<br />do të largohet nga Liverpool 
Numri një i stolit të Liverpool është shprehur i vendosur për të mos lejuar një transferim të Philippe Coutinho drejt Barcelonës, e cila e sheh lojtarin e skuadrës angleze si një zëvendësim të mundshëm të Neymar, i cili tashmë ka veshur fanellën e PSG.

Sipas burimeve të Daily Mirror, Coutinho-s i është bërë e qartë se kartoni i tij nuk do të jetë në shitje këtë verë.

Përveç Barcelonës edh Paris Saint- Germain dëshiron shërbimet e 25- vjeçarit, por duket sikur është tërhequr nga ky vendim pasi i është bërë e ditur se Coutinho dëshiron një transferim drejt skuadrës katalanase.

Liverpool  ka refuzuar tashmë një ofertë prej 72 milionë paund nga Barcelona dhe Klopp e ka bërë të qartë se 25- vjeçari nuk është në shitje dhe për këtë gjë ai ka mbështejen edhe të drejtuesve të skuadrës.

Klopp është shprehur për mediat angleze se është e rëndësishme që skuadra e Liverpool të shesi vetëm lojtarë që nuk janë më të dëshiruar në “Anfield”, pasi është e vetmja mënyrë që skuadra të arrijë rezultate.

Nga ana tjetër, presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu, ka thënë për fansat e skuadrës, se katalanasit janë në kërkim të një alternative për të zëvendësuar Neymar.

Redaksia Online
D.T/Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Ndahet nga jeta 'Nona Tirona' në moshën 102-vjeçare, bashkëshortja e futbollistit të njohur Selman Stermasi

Ndahet nga jeta 'Nona Tirona' në moshën 102-vjeçare, bashkëshortja e futbollistit të njohur Selman Stermasi