Klos, makina del nga rruga dhe përfundon 30 metra në greminë! Banorët shpëtojnë 2 turistët francezë, i transportojnë drejt Traumës

DIBËR- Një makinë ku udhëtonin dy turistë francezë ka dalë nga rruga në fshatin Xibërr-Hane të njësise administrative  Xibërr, bashkia Klos. Burime të sigurta bëjnë me dije që makina ka rënë rreth 30 metra në greminë.

Kanë qenë banorët e fshatit ata të cilët kanë pikasur makinën që ka dalë nga rruga dhe pasi kanë mbërritur kanë konstatuar se bëhej fjalë për dy turistë francezë të cilët i kanë nxjerrë nga makina ku ishin bllokuar.

Mësohet se francezët janë transportuar drejt spitalit të Traumës në Tiranë për të marrë ndihmën e nevojshme mjekësore.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 17:49
Aksidenti i rëndë në Klos ku u plagosën 2 turistë francezë, Report Tv siguron pamjet! Ja si është përmbysur mjeti

 

Pamjet që shihni përbri, janë pasojat e aksidentit të rëndë në Klos ku mbetën të plagosur dy turistë francezë. Dy turistët që vizitonin vendin tonë fatmirësisht janë jashtë rrezikut për jetën ndërsa janë transportuar në spitalin e Traumës për të marrë ndihmën përkatëse mjekësore.

B.V/LR/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Lala: 04/06/2023 21:08

    Shyqyr, bravo banoreve fisnike

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Kush do të fitojë zgjedhjet në bashkinë e Kukësit?×

Lajmi i fundit

FOTO/ Një vatër e re zjarri shfaqet në afërsi të fabrikës 'Deutsch Color' në Maminas

FOTO/ Një vatër e re zjarri shfaqet në afërsi të fabrikës 'Deutsch Color' në Maminas