Klos/ U konfliktua me vëllanë e tij, arrestohet 38-vjeçari! Sekuestrohet një pistolë  

KLOS - Një 38-vjeçar është arrestuar nga policia ditën e sotme pasi për motive ende të paqarta, u konfliktua verbalisht me vëllanë e tij.

Në banesën e 38-vjeçarit të identifikuar me inicialet R.T., në fshatin Gurrë e Vogël, blutë gjetën dhe  sekuestruan 1 armë zjarri pistoletë me municion luftarak.

“Menjëherë pas njoftimit të marrë se në fshatin Gurrë e Vogël,  për motive të dobëta, po konfliktoheshin verbalisht dy vëllezër, shërbimet e policisë shkuan menjëherë në adresë dhe si rezultat i ndërhyrjes së menjëhershme,  u bë i mundur parandalimi i mëtejshëm i këtij konflikti, si dhe arrestimi i shtetasit R.T., 38 vjeç, banues në fshatin Gurrë e Vogël, Klos”,- njofton policia.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Dibër, për veprime të mëtejshme.

K.M/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Presidenti Biden tërhiqet nga gara: Çfarë ndodh tani?

Presidenti Biden tërhiqet nga gara: Çfarë ndodh tani?