Koçi: Meta shkarkohet! Ndoka: PS-së s'ja mbanë! Maliqi: Lojë gjelash dhe show

1570047534_koci5.jpg

Petro Koçi u shpreh i bindur se shumica do të shkarkojë Presidentin pas raportit të Komisionit të Venecias. "Shumica kam bindjen që propozimi do i shkojë gjykatës së re Kushtetuese kur të formohet. Vullneti i shumicës është që Presidenti të shkarkohet".

Por Nard Ndoka theksoi se PS-ja nuk do ta bëjë një gjë të tillë, pasi e fut vendin në një spirale më të madhe krize. "Konkluzionet nuk japin asnjë sugjerim si duhet të vijohet. Këta e kanë të qartë se e kanë të pamundur, nuk ua mbanë, se e fusin vendin në spirale më të madhe" tha ai.

Ndërsa për Lefter Maliqin gjithçka është show. "Komisioni i Venecias nuk ka tagër të parashikojë cështjet e sigurisë kombëtare. Meta dha informacionin paraprak se do të digjej parlamenti. Por kjo është një show për të mbuluar bëmat dhe kushtet në rritje për negociatat.

Kjo është një lojë gjelash. Votat nuk e ka problem, unë kam qenë aty të gjithë ranë dakord që të do abstenojnë, por më pas u bënë 100 vota për rezolutën kundër Metës" tha ai.


Lajmi kryesor:

Rama tha se do i votonte pa PD-LSI, Ndoka në 'Repolitix': S'kemi vërejtje për rekomandimet e OSBE-së për reformën zgjedhore


d.ba./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të kthehet dënimi me vdekje në Shqipëri?×

Lajmi i fundit

John

Sherr me karrige e shishe mes të rinjve në zonën e Ish-Bllokut në Tiranë (VIDEO)