‘Kodikët e Retros’, parada e makinave të vjetra në Berat

Në Berat u zhvillua për herë të parë parada "Kodikët e Retros". Qytetarë të shumtë por dhe turistë patën mundësi të shohin me nostalgji makinat e viteve '60-'70-'80 në Bulevardin Republika.

Një koleksion prej 50 automjesh të prodhuara disa dekada më parë dhe që nuk prodhohen më nga kompanitë automobilistike. Mes tyre "Mercedes Benz", "Volvo", Kabriolet, Xhip si dhe motorë Vespa.

Parada u organizua nga Ministria e Ekonomisë dhe Inovacionit, në bashkëpunim me Retro Koleksionin shqiptar, DPSHTR-në dhe Bashkinë. Pas Beratit ky aktivitet do të zhvendoset në qytete të tjera.

Xh.K/S.Ç/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Mungoi në Komisionin Antikorrupsion, Spiropali: Dora jonë e shtrirë për opozitën! Debatet politike të përditshme, por mbetet puna për forcimin e vendit

Mungoi në Komisionin Antikorrupsion, Spiropali: Dora jonë e shtrirë për opozitën! Debatet politike të përditshme, por mbetet puna për forcimin e vendit