Kokaina nga Ekuadori në Durrës, gazetari Elton Qyno në Repolitix: Në Shqipëri erdhi vetëm oriz

Kokaina nga Ekuadori në Durrës, gazetari Elton Qyno në Repolitix: Në Shqipëri erdhi vetëm oriz

Gazetari i Shqiptarja.com, Elton Qyno ka thënë se në portin e Durrësit gjatë aksionit për goditjen e grupit të trafikantëve shqiptarë të kokainës nga Ekuadori, ka ardhur vetëm oriz. Sipas Gazetari në portin e Pireus ka patur një spiun i cili ka informuar grupin.

Nga ngarkesa që u kap në Greqi, drejt Shqipërisë do të vinin 137 kg kokainë, por DEA e ka zëvendësuar me oriz dhe në Shqipëri nuk ka ardhur kokainë.

"Operacioni është dekonspiruar, që në portin e Pireut. Grupi Kriminal operon me grupe njerëzish me vëzhgues. Sigurisht që ka patur vëzhgues. Kapja dhe ndërrimi i kokainës me oriz. Në Durrës ka ardhur vetëm oriz, siç e tha Tani. Gentiani i ka thënë Begas se edhe ne ambalazh nuk i dukej e njëjtë dhe i dukej e butë. Trafikantët kanë edhe celularë satelitor nga dy mijë euro" ka thënë Elton Qyno.


Lajmi kryesor:

Kalvari i vrasjeve në Lushnje/ Artan Hoxha në Repolitix: Grupi kriminal nuk po fshihet, do të ketë vrasje të tjera


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është Shqipëria në rrugën e duhur pas 110 viteve pavarësi?×

Lajmi i fundit

Katar 2022/ Sot Irani përballet me SHBA-të, qeveria iraniane kërcënon me burg familjet e lojtarëve të ekipit kombëtar

Katar 2022/ Sot Irani përballet me SHBA-të, qeveria iraniane kërcënon me burg familjet e lojtarëve të ekipit kombëtar