Kokainë dhe armë nga Holanda në Shqipëri në pemët e Krishtlindjeve, kapen shqiptarët në Itali

Kokainë dhe armë nga Holanda në Shqipëri në pemët e Krishtlindjeve, kapen shqiptarët në Itali

Armët dhe kokaina e sekuestruar

Policia italiane ka arrestuar në Vipiteno (Bolzano) dy shqiptarë për trafik kokaine dhe armësh.

Shqiptarët kishin fshehur mes pemëve të krishtlindjeve 9 kg kokainë, 4 automatikë Scorpion dhe 4 pushkë gjysmë automatike. Kamioni ishte nisur nga Holanda dhe destinacion kishte Shqipërinë.

Shqiptarët e arrestuar janë të moshës 40 dhe 54 vjeç. Sipas italianëve nëse droga do të shitej, vlera në treg do të shkonte 10 milionë Euro, shkruan Ansa.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Fredi: 01/12/2018 14:06

  Bajga që na nxoren bojën neper botë! Të kalben brënda, dhe për të dhj....ë tu bëjnë një hale në errësirë!

  Përgjigju
 • Stafi: 01/12/2018 11:45

  Ju te stafit pse nuk i postoni komentet qe behen dhe nuk shajne? Apo nuk u vjen mire. Kjo eshte demokracia juaj.

  Përgjigju
 • shoku: 01/12/2018 10:06

  Mos beni llogarite e te tjereve po shikoninca do beni per vete o paraziter

  Përgjigju
 • populli: 01/12/2018 01:52

  pse sa lek esht kg i kokaines 1.11111 €

  Përgjigju
  • Justice: 01/12/2018 09:10

   Pyet sa eshte grami

 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të zhvillohen zgjedhje të reja në komunat në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Kurti mban fjalim në Kuvend: Kosova s’tërhiqet, nëse nuk sillnim policinë në veri do sulmonin kryetarët! Lista Serbe braktisi institucionet, vjen kur merr pagën

Kurti mban fjalim në Kuvend: Kosova s’tërhiqet, nëse nuk sillnim policinë në veri do sulmonin kryetarët! Lista Serbe braktisi institucionet, vjen kur merr pagën