Kokainë, kanabis dhe dhunë në familje, 12 persona në pranga, 3 prej tyre të shpallur në kërkim

Kokainë, kanabis dhe dhunë në familje, 12 persona në pranga, 3 prej tyre të shpallur në kërkim

Foto ilustruese

Policia e Tiranës ka arrestuar 12 persona të cilët akuzohen për vepra të ndryshme penale. Mësohet se tre prej tyre ishin shpallur në kërkim nga autoritetet.

Burime bëjnë me dije se 24-vjeçari F.Z., u kap nga policia me kanabis ndërsa 32-vjeçarit R.K., iu gjet kokainë.

J.B., 22 vjeç, i cili ishte shpallur në kërkim për vjedhje, u prangos dhe iu dorëzua DVP Dibër, për veprime të mëtejshme.

Sakaq, një tjetër 24-vjeçar i cili ishte shpallur në kërkim nga policia, u arrestua pasi ka qëlluar me armë zjarri në ajër në zonën e Yzberishtit.

Nga veprimet hetimore, rezulton se i riu është autor i dy vjedhjeve. Më datë  18.11.2021  ka vjedhur një sasi parash dhe disa produkte në marketin e shtetasit V. U., ndërsa më datë 22.11.2021 ka vjedhur disa sende me vlerë në magazinën e shtetasit P. E.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Kavajë bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit A. Gj., 40 vjeç, pasi ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshortes.

Njoftimi i Policisë
Vihen në pranga 12 shtetas, për vepra të ndryshme penale, 3 prej tyre të shpallur në kërkim. Specialistët e Sektorit për Hetimin e Narkotikëve në DVP Tiranë bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit F. Z., 24 vjeç, pasi gjatë kontrollit të ushtruar iu gjet dhe iu sekuestrua në cilësinë e provës materiale një sasi lënde e dyshuar narkotike e llojit cannabis sativa.

Nga Forca e posaçme “Shqiponja”, në bashkëpunim me specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit R. K., 32 vjeç, pasi gjatë kontrollit fizik iu gjet dhe iu sekuestrua në cilësinë e provës materiale një sasi lëndë e dyshuar narkotike e llojit kokainë.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 1 bënë kapjen e shtetasit në kërkim J. B., 22 vjeç, pasi Prokuroria Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Dibër e ka dënuar me 6 muaj burg për veprën penale “Vjedhja” kryer në bashkëpunim. Ky shtetas iu dorëzua DVP Dibër, për veprime të mëtejshme.

Gjithashtu, specialistët e Komisariatit të Policisë Nr. 1 bënë ndalimin e shtetasit D. K., 47 vjeç, i dënuar më parë për veprën penale “Vjedhja”, pasi më datë 23.11.2021, në Rrugën e Barrikadave, së bashku me një shtetas tjetër të paidentifikuar, i ka vjedhur telefonin një shtetaseje. Punohet për identifikimin dhe kapjen e bashkëpunëtorit tjetër.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 6 bënë kapjen dhe ndalimin e shtetasit E. H., 24 vjeç, i cili ishte shpallur në kërkim, pasi më datë 06.11.2021, në Yzberisht, së bashku me 6 persona të tjerë (të arrestuar në flagrancë) kanë qëlluar me armë zjarri në ajër.

Nga veprimet hetimore ka rezultuar se ky shtetas është autor i dy vjedhjeve të ndodhura më parë, konkretisht:

- Më datë  18.11.2021  ka vjedhur një sasi parash dhe disa produkte në marketin e shtetasit V. U.;

- Më datë 22.11.2021 ka vjedhur disa sende me vlerë në magazinën e shtetasit P. E.;

Gjithashtu, specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 6 bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit F. M., 29 vjeç, pasi gjatë kontrollit fizik dhe kontrollit të lokalit që kishte me qira, iu gjetën dhe iu sekuestruan në cilësinë e provës materiale një thikë dhe dy shkopa bejzbolli. Nga veprimet hetimore rezultoi se ky shtetas ushtronte aktivitetin e paligjshëm të lojërave të fatit nëpërmjet telefonit.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Kavajë bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit A. Gj., 40 vjeç, pasi ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshortes.

Specialistët e Qarkullimit rrugor bënë arrestimin e shtetasve:
Sh. S., 55 vjeç; F. Q., 37 vjeç dhe O. Ç., 28 vjeç, pasi u kapën duke drejtuar mjetet përkatëse, në gjendje të dehur;
J. V., 29 vjeç, pasi u kap duke drejtuar motomjetin, në gjendje të dehur;
- S. I., 22 vjeç, pasi duke drejtuar mjetin në gjendje të dehur dhe pa leje drejtimi, ka përplasur dy mjete të parkuara.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Arkeologët nisin punën për zbulimin e plotë të amfiteatrit në Durrës

Arkeologët nisin punën për zbulimin e plotë të amfiteatrit në Durrës