Kokainë për herë të 6-të në kointenerët e Alba Exotic Fruit, Report Tv zbardh itinerarin

Kokainë për herë të 6-të në kointenerët e Alba Exotic Fruit, Report Tv zbardh itinerarin

Report Tv nëpërmjet gazetarit Arsen Rusta ka zbardhur itinerarin që ka ndjekur koneinerët në pronësi të "Alba Exotic Fruit" ku ka qenë e fshehur kokainë. Kontejneri ishte nisur nga Ekuadori në datë 3 shtator nga porti Guayaquil. Më pas ka pasur një ndalesë në 28 shtator në Portin e Pierut, e ndërsa ka ardhur në Portin e Durrësit në mesnatën e 4 tetorit. Në 2 kointenerët ishin ngarkuar 1200 kuti me banane, e ndërsa duhet thënë se sasia prej 10 kilogramë e 185 gramë lëndë kokaine nuk është gjetur në sasinë e banave, por te kapakët e motorëve frigoriferikë. 


Lajmi kryesor:

Durrës/Pronari në arrati, menaxheri në burg, kapet për herë të 6-të drogë në konteinerë e 'Alba Exotic Fruit’ e sapo ardhur nga Ekuador! Gjenden 10 kg kokainë e fshehur në motorët frigoriferikë


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Paqe në Leipzig, Holanda dhe Franca barazojnë 0-0! Polonia jashtë Europianit

Euro 2024/ Paqe në Leipzig, Holanda dhe Franca barazojnë 0-0! Polonia jashtë Europianit