Kolegji i Posaçëm i Apelimit ‘vulos’ shkarkimin e gjyqtares Lindita Sinanaj

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ‘vulos’ shkarkimin e gjyqtares Lindita Sinanaj

Lindita Sinanaj

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka vulosur përfundimisht shkarkimin nga detyra të gjyqtares Lindita Sinanaj.

Organi i Apelimit i përbërë nga Sokol Çomo kryesues, Ina Rama relatore, Albana Shtylla, Mimoza Tasi, Rezarta Schuetz anëtarë, hodhi poshtë ankimin e gjytares Sinanaj, duke lënë në fuqi vendimin nr. 70/2021, datë 16.11.2021, e Komisionit të Pavarur i Kualifikimit, për shkarkimin e saj.

Ajo u shkarkua nga Vetingu për fshehje pasurie.

“Në përfundim të gjykimit në dhomë këshillimi, trupi gjykues, bazuar në nenin 66, pika 1, germa “a” e ligjit nr. 84/2016, “Për rivlerësimin kalimtar të gjyqtarëve dhe prokurorëve në Republikën e Shqipërisë”, në mënyrë unanime, vendosi:

Lënien në fuqi të vendimit nr. 417, datë 08.07.2021 të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, që i përket subjektit të rivlerësimit Lindita Sinanaj”,-njofton KLGJ.

Ky vendim është përfundimtar dhe ka efekt të menjëhershëm.

K.M/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Si po i shkatërron regjimi bjellorus librat që nuk i pëlqejnë?

Si po i shkatërron regjimi bjellorus librat që nuk i pëlqejnë?