Kolumbi, shembet ura, humbasin
jetën 11 persona, disa të plagosu

Kolumbi, shembet ura, humbasin<br />jetën 11 persona, disa të plagosu
Një urë është shembur në afërsi të qytetit të Villavicencio në Kolumbi, ku kanë humbur jetën 11 person dhe janë plagosur disa dhjetëra të tjerë.
 
Sipas mediave lokale, ura ishte e një urë e varur e ndërtuar me litarë dhe dërrasa dhe besohet se shkak i shembjes së saj, ka qenë tejkalimi i peshës së lejuar në kalimin e urës.
 
Ura që ishte e lartë 80 metra, ishte një atraksion turistik në vend dhe mësohet se në momentin e shembjes së saj në numër i madh turistësh kanë qenë aty.

Ndërkohë mediat raportojnë se mes personave që kanë humbur jetën ka edhe fëmijë.

[gallery]20496[/gallery]
 
Redaksia Online
D.T/Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Plagosi bashkëshorten dhe më pas veten, arrestohet në spital 42-vjeçari

Plagosi bashkëshorten dhe më pas veten, arrestohet në spital 42-vjeçari