Kombëtarja detyrim gjashtë pikët, dy ndeshjet që zhvillohen në qershor

Kombëtarja detyrim gjashtë pikët, dy ndeshjet që zhvillohen në qershor

Sokol Cikalleshi kundër Polonisë

Kombëtarja kuqezi humbi dje 1-0 me Poloninë në Varshavë, me tanët që e nisën fushatën e Europianit 2024 jo mirë. Paçka humbjes me një gol, të besuarit e Sylvinhos krijuan disa raste dhe patën mundësi të mira për të shënuar.

Tanimë e gjithë vëmendja e Kombëtares dhe tifozëve do përqëndrohet në muajin qershor, kur do luhen dy ndeshjet e radhës në grupin E. Në "Air Albania" në 17 qershor kuqezinjtë presin Moldavinë, teksa tre ditë më pas në 20 qershor luajmë në transfertë me Ishujt Faroe.

Duket se gjashtë pikët janë një detyrim për kuqezinjtë, që kanë kundërshtar direkt për një vend në finalet e Europianit Poloninë dhe Çekinë. Kujtojmë se grupi E kryesohet nga Çekia me katër pikë, Polonia vjen e dyta me tre, teksa Moldavia ka dy pikë. Ishujt Faroe kanë një pikë, ndërsa në fund Shqipëria me zero pikë. Kuqezinjtë tanë dhe Ishujt Faroe kanë zhvilluar një duel, teksa tre skuadrat e tjera kanë luajtur dy.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A merr fund kriza në PD me zgjedhjen e kryetarit të ri më 29 korrik?×

Lajmi i fundit

VIDEOLAJM/ Zjarret në Kanada mbulojnë qytetin e Nju Jorkut me mjegull! Miliona njerëz thithin ajrin e rrezikshëm

VIDEOLAJM/ Zjarret në Kanada mbulojnë qytetin e Nju Jorkut me mjegull! Miliona njerëz thithin ajrin e rrezikshëm