Kombëtarja humb pozicione në FIFA, zbret edhe Kosova! Shkak kupat e Azisë dhe Afrikës

Kombëtarja humb pozicione në FIFA, zbret edhe Kosova! Shkak kupat e Azisë dhe Afrikës

Kombëtarja shqiptare ka humbur dy pozicione në renditjen e FIFA-s edhe pse nuk ka zhvilluar asnjë ndeshje. Kjo ka ardhur për shkak se në këtë periudhë janë zhvilluar dy kompeticione si Kupa e Azizë dhe ajo e Afrikës.

Të besuarit e Sylvinhos nga vendi i 62 kanë zbritur në vendin e 64, ndërsa një pozicion ka humbur edhe Kosova teksa ‘dardanët’ kanë shkuar të 102 në botë. Për t’u theksuar se 10 vendet e para, me kryesuese Argjentinën, nuk kanë lëvizur. Në muajin mars kombëtaret europiane, përfshirë edhe Shqipërinë, do kenë ndeshje miqësore por edhe për fazën ‘play-off’ të Ligës së Kombeve, që mund të sjellë ndryshime sërish.  

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

O’Brien nesër në Beograd për takime me krerët e Serbisë

O’Brien nesër në Beograd për takime me krerët e Serbisë