Kombëtarja niset drejt Izrealit, nesër sfida e rëndësishme për Ligën e Kombeve

Kombëtarja niset drejt Izrealit, nesër sfida e rëndësishme për Ligën e Kombeve

Foto ilustruese

Kombëtarja Shqiptare e Futbollit ka zhvilluar sot seancën e fundit stërvitore në tokën mëmë para se të nisej drejt Izrealit për sfidën e rëndësishme ndaj këtyre të fundit në Ligën e Kombeve.

Seanca ka nisur në orën 10:30 dhe për 15 minuta është zhvilluar me praninë e medias. Ra në sy se pas Frederik Veselit dhe Ylber Ramadanit nga grumbullimi për shkak dëmtimi është larguar edhe portieri Alban Hoxha.

Ky i fundit është zëvendësuar menjëherë nga portieri i kombëtares U-21 Elhan Kastrati, që së bashku me pjesën tjetër të skuadrës i janë drejtuar në orën 14:00 aeroportit të Rinasit për t’u nisur drejt Izraelit.

Shqipëria e drejtuar nga Panucci do të luajë nesër në orën 20:45 në Ber Sheva sfidën e tretë në Ligën e Kombeve, e cila me të gjitha gjasat do të vendosë shumë për fatet e Grupit 1. Pas dy ndeshjeve të para Skocia, Shqipëria dhe Izreali gjenden në të njëjtën kuotë pikësh, 3.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që opozita të dalë me një kandidat të përbashkët në zgjedhjet e ardhshme vendore?×

Lajmi i fundit

Fatos Çoçoli: Shqetësimet e ligjshme për energjinë

Fatos Çoçoli: Shqetësimet e ligjshme për energjinë