Kombëtarja 'tërbon' sulmuesit, Mirlind Daku shënon golin e tretë në Rusi (VIDEO)

Kombëtarja 'tërbon' sulmuesit, Mirlind Daku shënon golin e tretë në Rusi (VIDEO)

Mirlind Daku me fanellën e Rubin Kazan

Sulmuesi i Kombëtares, Mirlind Daku ka shënuar golin e tretë më fanellën e Rubin Kazan në Rusi. Për javën e 15-të të kampionatit, Rubin Kazan fitoi 0-2 në transfertë kundër Sochi.

Ndeshja u hap në minutën e 39 nga Bezrukov, ndërsa Daku shënoi golin e qetësisë në të 66 minutë. Një aksion i bukur bëri që Daku të shkarkonte të djathtën, për ta ndalur në rrjetë.

Ky ishte goli i tretë i Dakut në Rusi, teksa më herët i ka shënuar Lokomotivës dhe Dinamos së Moskës. Vetëm pak orë nga ftesa e Sylvinhos për në Kombëtare, Daku ka gjetur rrugën e rrjetës.

Kujtojmë se Kombëtarja luan dy ndeshje kyçe më 17 (Moldavi - Shqipëri) dhe 20 nëntor (Shqipëri - Ishujt Faroe) për Euro 2024.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e forcon sigurinë dhe rolin e Shqipërisë baza e NATO-s në Kuçovë?×

Lajmi i fundit

Durrës/ Disa vajza banonin në një hyrje me venezualen që ra sipër tendës, policia po heton mbi aktivitetin e tyre

Durrës/ Disa vajza banonin në një hyrje me venezualen që ra sipër tendës, policia po heton mbi aktivitetin e tyre