Komisioni ‘TIMS’, Salianji replika me Gogun: Kujt i djeg marmita le të përgatitet

Komisioni ‘TIMS’, Salianji replika me Gogun: Kujt i djeg marmita le të përgatitet

1712068722_gogu.jpg

Kryetari i Komisionit hetimor Ervin Salianji është përplasur me nënkryetarin e komisionit deputetin Toni Gogu, gjatë mbledhjes së parë të këtij komisioni.

Tonin Gogu tha se në planin paraprak i komisionit hetimor nuk kishte asnjë provë dhe në përgjigje Ervin Salianji u shpreh se provat nuk paraqiten në këtë fazë, por pasi nis hetimi.

'Do ta marrim planin, do ta shikojmë,. Në planin paraprak nuk ka asnjë provë. Ka shumë emra aty, nëse doni mund të shtojmë dhe Bardhin sepse ka informacion për rrjedhjen e të dhënave.'- tha Gogu.

Ndër të tjera Salianji u shpreh me ironi se kujt i ‘djeg’ marmita në lidhje me këtë hetim, duhet të përgatit mirë.

'Ju e dini që provat nuk paraqiten në këtë fazë, por pasi të nisë hetimi. E kuptoj shqetësimin, kuptoj se kujt nga ky hetim i djeg marmita, duhet të përgatitet mirë.

Po bëjmë një hetim parlamentar të ngritura nga shqetësimi publik. Faktet janë sic janë të paraqitura në kërkesë. Nuk e di çfarë ju ka ndodhur sot. Këtu do të jemi dhe do ta shohin që do të dakordësoheni me në për të patur një rezultat të punës dhe për të vënë para përgjegjësisë të përfshirët.

Për të shtuar personat në listë, jemi të hapur. Jo vetëm për personat që kanë denoncuar i Bardhi, por edhe për ata që janë të akuzuar.'- tha Salianji.


Lajmi kryesor:

Nis punën komisioni hetimor për ndërhyrjet në ‘TIMS’! Salianji: Do të shikoni spektakël të zi! Të thirret Rama! PS: Edhe Basha edhe Berisha


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Besoni se miratimi i rezolutës e bën më efikase luftën ndaj korrupsionit?×

Lajmi i fundit

Pemët e prera hidhen mbi hekurudhë, bllokohet lëvizja e trenit të pasagjerëve të linjës Shkodër-Laç

Pemët e prera hidhen mbi hekurudhë, bllokohet lëvizja e trenit të pasagjerëve të linjës Shkodër-Laç