Ministrja Ogerta Manastirliu në SPAK, pyetet për 2 orë si person që ka dijeni për Koncesionin e Sterilizimit

Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Ogerta Manastirliu u paraqit këtë të hënë në Prokurorinë e Posaçme. Report Tv mëson përmes burimeve se Manastirliu u paraqit në SPAK në cilësinë e personit që ka dijeni mbi çështjen e sterilizimit në kohën kur ka drejtuar Qendrën Spitalore Universitare Nënë Tereza.

Ministrja mësohet se qëndroi brenda ambienteve të SPAK për 2 orë e 15 minuta, ndërsa ishte e vetme. Për të njëjtën dosje po hetohet në masën “detyrim paraqitje” ish-ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj, ndërsa të arrestuar prej gushtit 2023 janë biznesmeni Ilir Rrapaj dhe ish-zv/ministri i Shëndetësisë në kohën e Beqajt, Klodian Rrjepaj.

Në deklaratat publike pas dëshmive para prokurorëve të SPAK, Ilir Beqaj është shprehur se çështja për sterilizimin duhet të hetohet edhe më herët, gjatë kohës së qeverisjes nga e djathta.

1708361167_d00851f4566b4114960c041659f6206d.jpg

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A po jep rezultate lufta e SPAK ndaj grupeve kriminale?×

Lajmi i fundit

U fut për t'u larë, 25 vjeçari polak rrezikon mbytjen te Liqeni i Tiranës

U fut për t'u larë, 25 vjeçari polak rrezikon mbytjen te Liqeni i Tiranës