Konferenca e donatorëve/ Rama takon Sekretarin e Përgjithshëm të OKB

Konferenca e donatorëve/ Rama takon Sekretarin e Përgjithshëm të OKB

Kryeministri Edi Rama ka takuar Sekretarin e Përgjithshëm të OKB, Antonio Gutierres. Kreu i qeverisë ka bërë me dije se në fokus të këtij takimi ka qenë konferenca e donatorëve më 17 shkurt që do të mbahet në Bruksel.

"Me Sekretarin e Përgjithshëm të OKB, Antonio Gutierres, u diskutua për Rindërtimin dhe Konferencën e Donatorëve më 17 shkurt në Bruksel, ku OKB do të jetë e përfshirë me një përfaqësi të nivelit të lartë", shkruan Rama.

Postimi i plotë i kryeministri Edi Rama


Lajmi kryesor:

'Më uroni fat!' Rama: Prioriteti im në OSBE, zbatimi i marrëveshjes së paqes Ukrainë-Rusi


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kush ka mbajtur qëndrimin më të saktë rreth situatës në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Dy koncerte në opera për javën kulturore gjermane! Artistët italianë e shqiptarë, ‘përtej kufijve të shpirtit’

Dy koncerte në opera për javën kulturore gjermane! Artistët italianë e shqiptarë, ‘përtej kufijve të shpirtit’