Konferenca e Kryetarëve merr vendimin, gazetarët do të jenë të pranishëm në parlament! Mungonin që prej fillimit të pandemisë

Pas më shumë se një viti, Kuvendi ka rihapur dyert për gazetarët. Ku vendim u mor sot në Konferencën e Kryetarëve, ku nga dita e nesërme, gazetarët do të lejohen të jenë të pranishëm në sallën e parlamentit gjatë zhvillimit të seancave plenre. Ata do të qëndrojnë në lozhë

Që prej fillimit të pandemisë, gazetarët nuk kanë qenë të pranishëm në sallën e Parlamentit, ndërsa seancat plenare i ndiqnin nga transmetimet e kontrolluara nga vetë Kuvendi.

Kujtojmë se më herë u vendos që gazetarët të lejohen të marrin pjesë edhe në mbledhjet e komisioneve parlamentare në Kryesinë e Kuvendit me kushtin që të jenë të vaksinuar ose të kenë një test të vlefshëm PCR.

J.SH./B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Takimi i 7 mes dy qeverive Shqipëri-Kosovë dhe 16 marrëveshjet e nënshkruara i konsideroni:×

Lajmi i fundit

John

Merr fund historia e një 'njolle të zezë' të shtetit shqiptar, mbyllet burgu i Zaharisë, nis transferimi i 319 personave të sëmurë! Shkojnë në Shënkoll